Vilken glädje att få återvända till Båstad för ännu en spelning – denna gång under självaste tennisveckan, ett av sommarens stora evenemang på västkusten. I samarbete med artistagenturen MAME AB hade jag äran att underhålla företagskunder från Nordea under en exklusiv kväll på restaurangen Mama’s, som ligger precis mittemot legendariska Pepe’s Bodega – där jag dessutom spelade live i lördags.
Nu packar familjen Wolff bilen – den svarta faran – och styr norrut mot Strömstad. Där inleder jag ”semester no1″ med två kvällars livemusik på vackra Scandic Laholmen, följt av en veckas ledighet på idylliska Gullholmen.
Därefter väntar ”semester no2” – ett sommaräventyr med familjen – innan jag är tillbaka i Sweden-land för en fullspäckad vecka med fyra spelningar: från musikquiz på restaurang till bröllopsunderhållning.
Sommaren levererar – och det gör solen också! ☀️
