Hoppa till innehåll
Hem » Tre gig på fyra dagar

Tre gig på fyra dagar

Den gångna veckan bjöd på tre helt olika uppdrag – från herrgårdsmiljö till Sveriges högsta byggnad och vidare till en privat fest i Mölndal.

Aspenäs Herrgård

I tisdags spelade jag på ett företagsevent på Aspenäs Herrgård.

Aspenäs är alltid en uppskattad spelplats med fina lokaler och bra förutsättningar för event. Extra roligt är det att få komma tillbaka år efter år. Jag är tacksam för det goda samarbetet vi haft genom åren och ser fram emot fler uppdrag framöver.

Karlatornet – Göteborgs Energi

Fredagens uppdrag gick till Karlatornet, där Göteborgs Energi samlade omkring 200 personer för en kväll högt över Göteborg.

Att få spela på cirka 220 meters höjd är en upplevelse i sig, men det var publiken som gjorde kvällen. Det blev både allsång och dans, och stämningen steg i takt med musiken.

40-årsfest i Mölndal

På lördagen väntade en privat 40-årsfest i Mölndal.

Spelningen genomfördes utomhus och gästerna bidrog till att göra kvällen riktigt lyckad. Altanen förvandlades till dansgolv och önskemålen fortsatte att komma långt efter den planerade sluttiden. Det blev extranummer efter extranummer innan kvällen till slut rundades av.

Tack till alla arrangörer och gäster för ännu en innehållsrik vecka på vägarna. Nu väntar nästa uppdrag.